Вільна мавпочка

В одному із зоопарків України живе мавпочка Зоя. Кожного ранку вона мріє про свободу. Але міцні клітки знову нагадують їй про жорстоку реальність. Часто із сумом вона згадує дитинство у даленій Африканській країні, звідки її привезено для показу людям.

Мишкович та Книжкович – два сорокарічні браконьєри, які полюють на звірів у тих місцях де заборонено вирішили викрасти мавпочку, щоб продати та отримати з цього кошти. Мавпочка Зоя незвичайна, бо колір її покриття темно-зелений, тому й кошти немалі. Браконьєрам ще й того вечора пощастило, бо не спрацювала сигналізація, ось вони вже відкрили клітку, так ось прийшов охоронець і їхні плани розрушилися. Поки чоловік-охоронець викликав поліцію, то зелене чудо природи накивало п’ятами.

Довго ховалася Зоя в місті але згодом якось полем потрапила до лісу.

– Ох… Як добре дихати на вільні груди, навіть повітря смачне… Не те, що з клітки… Із сумної неволі. Хоч на Україні не такий клімат як у Африці та прийдеться виживати і на зиму проситися до когось в барліг. Але це буде ще не скоро. Зараз я в-і-л-ь-н-а!!! І це найважливіше! – вигукнула Зоя і на радощах почала підтанцьовувати. Вона прямує до лісових звірів на знайомство. 

Палюх Соломія гурток «Журналістика» керівник Олеся Гаврилюк (Шмира)