У Гусятині масштабно відзначили День Соборності України

22.01.2020

22 січня у Гусятині мешканці Тернопільщини і Хмельниччини спільно провели масштабне міжобласне свято із нагоди 101 річниці з дня підписання Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).    

Урочистості розпочалися на річці Збруч акцією єднання, участь у якій прийняли делегації Тернопільської та Хмельницької областей. Учасники свята обмінялись короваями та з’єднали два 50-тиметрові полотнища (синього та жовтого кольорів) у Державний Прапор України. Після чого, святкова колона вирушила до пам’ятника Незалежності, де Всечесні отці відправили спільно молебень за Україну.

Продовжилося святкування концертом на центральній площі Гусятина участь в якому взяли: військовий оркестр Тернопільської 44 –ї окремої артилерійської бригади, мистецькі колективи Тернопільської обласної філармонії, Чортківського гуманітарно – педагогічного коледжу ім. Олександра Барвінського, Теребовлянського коледжу культури і мистецтв, Чемеровецького ЦКДМ, Гусятинського району та громади, а також Заслужений діяч мистецтв України Степан Галябарда та інші виконавці.

Окремою окрасою святкової площі стали витвори мистецтв народних умільців із Тернопільщини і Хмельниччини. Гості свята охоче милувалися рукотворною красою, яку до того ж, можна було придбати собі на згадку про цей святковий та урочистий день.

Як зазначали учасники урочистостей, для Гусятина святкування Дня Соборності – давня традиція.

«Вперше день возз’єднання України у нашому містечку було відзначено 23 січня 1919 року. У наступні роки гусятинці теж продовжували щорічно віддавати шану такій важливій історичній події, та після офіційного визнання 22 січня святковим днем урочистості стали більш масштабними та яскравими», – зазначила мешканка Гусятина.

А детальніше побачити, як саме проходило свято Дня Соборності України у Гусятині можна у нашому альбомі

Подкасти

“Майстерня Святого Миколая”

19.12.2019

Радіоекскурсія від Анастасії Кришталович

11.12.2019

Радіоекскурсія від Олександра Перегінця

10.12.2019

Новини за 9 грудня та радіоекскурсія від Тетяни Сиротюк

09.12.2019

Випуск новин за 6 грудня

06.12.2019

Опитування

Чи потрібне Вам автоматичне відтворення музичного ефіру «Свого радіо» при переході на наш сайт?

Завантаження ... Завантаження ...

Замовити пісню