Реформу по децентралізації не можна спустити на гальма. Інакше – все.

12.06.2019
На цьому під час робочої зустрічі із представниками Гусятинської громади, 11 червня, у залі «Центру культури і дозвілля», наголосив народний депутат Верховної ради Микола Люшняк. 
Пріоритетним напрямком з якого Україна не має права зійти аби стати успішною та процвітаючою країною Микола Люшняк назвав децентралізацію. Найголовніше завдання, що нині стоїть перед Україною, та всіма хто прийшов і прийде до влади не зупинити реформ в Україні.

 «Найперше нам потрібно забезпечити проведення і завершення децентралізації. Це найперше. Це глобальне питання. Якщо ми завершимо децентралізацію, і вся господарська частина буде відбуватися на рівні громад, і ніхто не буде вмішуватися сюди і розказувати, як працювати, як працювати медицині, освіті, культурі, повірте, все буде гарно», – наголосив Микола Люшняк

Щодо реформ у галузі медицини та освіти, вони теж мають продовжитися, але з урахуванням того досвіду, який Україна вже набула за час їхньої реалізації.

«Реформа щодо медицини пройшла перший етап, ми бачимо багато помилок, але зазвичай це є так, тому що Україна є держава багатонаціональна з різним менталітетом. Менталітет в Тернополі, Харкові, Сумах, Чернігові він інакший. Реформа освіти пішла важко. Пішли слова, обіцянки за ними пішли роботи, я вважаю першою повинна бути пророблена робота, тоді певні обіцянки і гарантії. Зараз цього немає. Це також проблеми. Я не бачу нічого поганого в оцінках дітей у першому класі, якщо дитина читає. У вищих класах є навантаження трошки завелике. 5 уроків математики, як на мене забагато.  Профільний розподіл як на мене має відбуватися у більш ранньому віці,. Адже є діти, які мають математичний нахил, і ті які не мають і для них то заважко. Цей процес реформування освіти він має бути покроково. І я думаю за 5-6 років ми вийдемо на цей результат, який є бажаним для України», – пояснив він.

Але українці мають відповідально поставитися до підбору людей у парламент, адже, аби не обезцінити всі жертви та сили покладені за ці роки, не можна пропустити у владу популістів, які за жагою до влади зупинять реформи у країні.

«Далі нам треба обрати людей профільних не дивитись на тих, що в списках є, а дивитися, що вони робили і як вони будуть відноситися до цих реформ, чи просто їх відставлять в сторону, за жагою до влади, чи будуть продовжувати цю роботу. Це є зараз дуже важливо. Тому що, якщо ми зупинимося – все. Назад повернути державу в такі позиції, в яких вона є зараз буде дуже важко. Потрібно виставити пріоритети. Реформа органів місцевого самоврядування має бути досконала. Реформи мають бути продовжені. І важливо, аби у найближчі п’ять років ніхто не вліз і пошкодив фундаментальні закони, адже процес еволюційний він продовжується і у державі і у цілому світі», – наголосив пан Люшняк.

Подкасти

“Майстерня Святого Миколая”

19.12.2019

Радіоекскурсія від Анастасії Кришталович

11.12.2019

Радіоекскурсія від Олександра Перегінця

10.12.2019

Новини за 9 грудня та радіоекскурсія від Тетяни Сиротюк

09.12.2019

Випуск новин за 6 грудня

06.12.2019

Опитування

Чи потрібне Вам автоматичне відтворення музичного ефіру «Свого радіо» при переході на наш сайт?

Завантаження ... Завантаження ...

Замовити пісню