Реформу по децентралізації не можна спустити на гальма. Інакше – все.

12.06.2019
На цьому під час робочої зустрічі із представниками Гусятинської громади, 11 червня, у залі «Центру культури і дозвілля», наголосив народний депутат Верховної ради Микола Люшняк. 
Пріоритетним напрямком з якого Україна не має права зійти аби стати успішною та процвітаючою країною Микола Люшняк назвав децентралізацію. Найголовніше завдання, що нині стоїть перед Україною, та всіма хто прийшов і прийде до влади не зупинити реформ в Україні.

 «Найперше нам потрібно забезпечити проведення і завершення децентралізації. Це найперше. Це глобальне питання. Якщо ми завершимо децентралізацію, і вся господарська частина буде відбуватися на рівні громад, і ніхто не буде вмішуватися сюди і розказувати, як працювати, як працювати медицині, освіті, культурі, повірте, все буде гарно», – наголосив Микола Люшняк

Щодо реформ у галузі медицини та освіти, вони теж мають продовжитися, але з урахуванням того досвіду, який Україна вже набула за час їхньої реалізації.

«Реформа щодо медицини пройшла перший етап, ми бачимо багато помилок, але зазвичай це є так, тому що Україна є держава багатонаціональна з різним менталітетом. Менталітет в Тернополі, Харкові, Сумах, Чернігові він інакший. Реформа освіти пішла важко. Пішли слова, обіцянки за ними пішли роботи, я вважаю першою повинна бути пророблена робота, тоді певні обіцянки і гарантії. Зараз цього немає. Це також проблеми. Я не бачу нічого поганого в оцінках дітей у першому класі, якщо дитина читає. У вищих класах є навантаження трошки завелике. 5 уроків математики, як на мене забагато.  Профільний розподіл як на мене має відбуватися у більш ранньому віці,. Адже є діти, які мають математичний нахил, і ті які не мають і для них то заважко. Цей процес реформування освіти він має бути покроково. І я думаю за 5-6 років ми вийдемо на цей результат, який є бажаним для України», – пояснив він.

Але українці мають відповідально поставитися до підбору людей у парламент, адже, аби не обезцінити всі жертви та сили покладені за ці роки, не можна пропустити у владу популістів, які за жагою до влади зупинять реформи у країні.

«Далі нам треба обрати людей профільних не дивитись на тих, що в списках є, а дивитися, що вони робили і як вони будуть відноситися до цих реформ, чи просто їх відставлять в сторону, за жагою до влади, чи будуть продовжувати цю роботу. Це є зараз дуже важливо. Тому що, якщо ми зупинимося – все. Назад повернути державу в такі позиції, в яких вона є зараз буде дуже важко. Потрібно виставити пріоритети. Реформа органів місцевого самоврядування має бути досконала. Реформи мають бути продовжені. І важливо, аби у найближчі п’ять років ніхто не вліз і пошкодив фундаментальні закони, адже процес еволюційний він продовжується і у державі і у цілому світі», – наголосив пан Люшняк.

Подкасти

Випуск новин за 20 вересня

20.09.2019

Випуск новин за 19 вересня

19.09.2019

Випуск новин за 18 вересня

18.09.2019

Випуск новин за 17 вересня

17.09.2019

Випуск новин за 16 вересня

16.09.2019

Опитування

Чи потрібне Вам автоматичне відтворення музичного ефіру «Свого радіо» при переході на наш сайт?

Завантаження ... Завантаження ...

Замовити пісню